Yönetici Mesajı

Değerli iş ortaklarımız,

Ülkemiz perakende sektöründe 1990’lı yılların başından itibaren hızlı değişimler yaşanmaya başlamıştır. 1990’lı yıllarla beraber bireysel işletmelerin yerini; önce süpermarketler, hipermarketler almaya başlamış sonrasında ise market zincirleri ve discount mağazacılık gelişme göstermiştir. Büyüyen şehirler alışveriş merkezlerine taşınan tüketim alışkanlıkları kent hayatının yeni öğeleri olmuştur. Şehir hayatının kargaşası, trafik ve zaman yarışı ise tüketim alışkanlıklarında yeni oluşumların ortaya çıkmasına olanak tanımıştır. Organize perakende sektörünün bu yeni kulvarı uzman perakendecilik olarak adlandırılmaktadır. Özellikle son yıllarda gıda perakende sektöründe kahvaltılık ürünlerin satışını gerçekleştiren Uzman Perakende Mağazaları zincirleşmeye başlamış ve bu sektörden ciddi bir pay almaya başlamıştır.

Ülkemiz pek çok kültürel zenginliğe sahip medeniyetler beşiğidir. Bu zenginlikler içerisinde kahvaltı kültürü de ayrıca önemli bir yer tutmaktadır. Ayrıca ülkemizin her bölgesi yine aynı zenginlikte ve güzellikte kendine has tatlarıyla yöresel ürün çeşitliliği barındırır.  Büyükşehirlerimizdeki demografik çeşitlilik, bu zenginliği besleyen en önemli etkendir. Büyükşehir hayatının sıradanlığı ve keşmekeşinden bir nebze olsun uzaklaşma isteği ise yöresel ürünlere olan talebi sürekli canlı tutmaktadır. Değişen tüketim alışkanlıkları, eğitim düzeyi, sosyal ve ekonomik pozisyon değişimleri ve farklılaşan ihtiyaçlarla beraber, insanlar özellikle gıda ürünleri tüketiminde sağlıklı ve kaliteli ürünlerin bir arada bulunabildiği uzman mağazaları daha fazla tercih eder olmuşlardır. Bu durum kahvaltılık ürünler satan uzman perakende mağazalarına olan ilgiyi her geçen gün arttırmakta ve bu mağazaları yatırım açısından daha itibarlı ve cazip hale getirmektedir.

      Şirketimiz; Yediler Mağazacılık Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., bünyesinde bulunan “KAHVALTI EVİM” mağazaları ile uzman perakendecilikte önemli bir aktör haline gelmiştir. Sektörde büyüme politikası olarak doğrudan kendisinin mağaza işletmeciliği yapmanın yanında “KAHVALTI EVİM” markası ile Franchise bayilik de ihdas edilmektedir. Bu sektörde faaliyet gösteren bireysel işletmeler ve tekil mağazalar özellikle ürün tedariği, çeşitlilik, süreklilik, maliyet ve fiyatlandırma konularında yetersiz kalmaktadır. Ayrıca faaliyetlerin teknik altyapı yetersizliği ve tekil işletim sistemlerinin yatırım maliyetlerinin yüksek olması rekabet açısından dezavantajlı bir pozisyonda kalınmasına sebep olmaktadır. Franchise sistemine dâhil olan iş ortaklarımız “Kahvaltı Evim” tabelası ile büyüyen bir markanın parçası olmaktadır. Ayrıca şirketimiz elde etmiş olduğu tüm Know-how ve tecrübelerini Franchise bayilerinin kullanımına sunmaktadır. Böylece bayilerimiz satınalma ve maliyet avantajı, ürün çeşitliliği avantajı, sürekliliğin sağlanması, mağaza kurulum süreci ve teknik altyapı kullanımı avantajı elde ederek rekabet üstünlüğü elde etmektedirler.

      Kendi işinin sahibi olmak ve Franchise bayi ayrıcalığını yaşamak isteyen girişimcilerimizin “Kahvaltı Evim” ailesinin bir üyesi olmaya davet ediyoruz.

     Saygılarımızla,

     Ahmet TEKTEN

     Yönetim Kurulu Başkanı 

Kahvaltı Evim sizlere sunmuş olduğu tüm ürünlerle ile ilgili olarak gerekli sağlık kontrollerini ve hijyen denetimlerini tüm şubelerinde gerçekleştirmektedir.